Jaki telefon

Telefon na komunię

  • 5 min
Telefon na komunię

I Komunia Św. to szczególny dzień – zdarza się tylko raz w życiu. Nic więc dziwnego, że każdy zaproszony na taką okazję gość chce obdarować dziecko w sposób szczególny. Zdarzają się więc piękne dewocjonalia, pamiątki I Komunii Św., rowery, hulajnogi, komputery lub laptopy i telefony komórkowe.

Minęły już czasy gdy najlepszym prezentem na komunię jest rower. Dzisiaj dzieci wolą komputery tablety i smartfony głownie do gier i zdjęć. Telefony poniżej idealnie zdadzą egzamin i zadowolą każde dziecko, a także rodzica, ponieważ prezent będzie w akceptowanej cenie. Wybrane zostały najlepsze telefony w okolicach 1000 zł lub tańsze.

 

Spis treści

  1. Oczekiwania dzieci
  2. Co jest ważne dla dzieci?
  3. Czy gry na telefon są tanie?
  4. Czy warto kupić telefon do 1000 zł?
  5. Zdrowy rozsądek jest najważniejszy
  6. Ranking telefonów na komunię

Dzieci mają swoje oczekiwania

Prezent w postaci smartfonu dla „komunisty” jest nie lada wyzwaniem. Z jednej strony nie może być to najtańszy model na rynku nie oferujący nic poza dzwonieniem. Z drugiej strony nie może kosztować dużo, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że 9 latek zniszczy lub go zgubi.

 

Trudno się dzisiaj dziwić, że dzieci mają konkretne oczekiwania co do telefonów, jakie chciałyby otrzymać z okazji I Komunii. Mając 9-10 lat dzieci umieją już przynajmniej nieźle czytać, więc swoją wiedzę o parametrach telefonów komórkowych czerpią nie tylko z reklam zasłyszanych, czy obejrzanych w telewizji. W ręce młodych czytelników dostają się tez gazetki z ofertami sklepów, w tym tych z urządzeniami RTV oraz telefonicznymi. Dzieci przeglądają wiec modele telefonów i porównują je. Widzą też do jakich celów używa telefonów ich starsze rodzeństwo, kuzyni, czy koledzy.

Co liczy się dla dziecka w telefonie?

Dla dziecka telefon to nie tylko, czy też nie głównie przyrząd do bycia w kontakcie z rodziną. w rekach tak młodego człowieka telefon staje się po prostu urządzeniem wielofunkcyjnym służącym do kontaktu, ale i do zabawy.

Nie należy się więc dziwić, że dla dziecka najważniejsze będzie, żeby telefon nadążał za konkretnymi aplikacjami służącymi do kontaktowania się z kolegami oraz za grami. Będzie więc ważny dobry procesor oraz odpowiednia ilość miejsca pamięci wewnętrznej. Nie każda aplikacja bowiem działa właściwie, jeśli przeniesie się ją na kartę pamięci, którą można dziś zainstalować w telefonie.

Kolejną sprawą jest możliwość słuchania muzyki przy użyciu telefonu, robienia zdjęć, kręcenia i oglądania filmików oraz „szpanowania” wyglądem i nowoczesnością komórki. Powinna ona też dawać umożliwiać szybkiego dzielenia się plikami z innymi – niekoniecznie przy użyciu wiadomości typu MMS.

Zwróć uwagę na markę telefonu. Producenci tacy jak Samsung, LG, Xiaomi, Meizu czy Lenovo są dobrym wyborem. Cieszą się dużym zaufaniem klientów i mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości. iPhone od Apple nie zalecamy, nie tylko ze względu na bardzo wysoką cenę (za 5 letni model trzeba dać ponad 1500 zł), ale ze względu na ograniczenia systemu. Dzieci lubią instalować masę gier i aplikacji na telefonie, iOS iPhone’a jest na tym polu ograniczony, ponieważ większość aplikacji w sklepie jest w wersji demonstracyjnej, chociaż pozbawionych reklam. Telefony z Androidem są bardziej elastyczne.

Czy gry na smartfona są tanie?

Przewagą Androida nad iOS’em jest większy wybór darmowych gier. Oczywiście na iOS są one również dostępne, ale w mniejszej ilości. Darmowe gry na telefon dotykowy są wspierane reklamami, dzięki czemu aplikacje mogą być dostępne za darmo. Przypadkowe kupno programu nie jest możliwe, ponieważ gry za darmo do pobrania są z oficjalnego sklepu PLAY, gdzie aby dokonać realnej zapłaty, , konieczna jest wcześniejszej konfiguracja ustawień, co bez wiedzy dorosłego nie jest możliwe.

 Czy da się pogodzić oczekiwania dzieci ze zdrowym rozsądkiem?

Gdyby chcieć spełnić jak najlepiej oczekiwania dziecka wobec kupowanego dla niego telefonu, wielu rodziców musiałoby wydać sporą sumę tylko na ten jeden prezent. Na cenę będzie miało wpływ głównie to, jakiej marki jest oczekiwana przez dziecko komórka i z której półki pochodzi konkretny model.

Tymczasem niezły procesor, sporą ilość miejsca na pliki, dobry aparat foto i kamerkę oraz niezły odtwarzacz muzyki mają dziś także telefony mniej znanych (jeszcze) producentów. A ci często proponują swoje wyroby w cenach o wiele niższych niż firmy o ustabilizowanej od lat pozycji na rynku. Warto więc – znając oczekiwania dziecka – zrealizować je idąc jednak na pewne kompromisy. W tym celu przyda się rozmowa z dzieckiem, w które dorośli mogą uświadomić dziecku, że nie tylko model, na który jest akurat moda i boom może spełniać większość jego oczekiwać wobec telefonu.

Smartfon do 1000 zł, czy jest coś wart?

Telefon w kwocie ok 1000 zł są najbardziej optymalnym wyborem dla dziecka. Mają już bardzo dobry aparat fotograficzny, na które dzieci zwracają szczególną uwagę. Ich parametry pozwalają na granie w najnowsze gry, a wykonanie telefonu nie odbiega jakością od większości droższych modeli.

Wybór telefonu z naszej rekomendacji umieści radość na twarzy każdego dziecka.

 

 

Kupując dziecku telefon – nawet na taką okazję jak I Komunia – warto pamiętać, że rodzice mają prawo narzucać zasady korzystania z tego urządzenia. Nie unikniemy tego, że technologia będzie obecna coraz bardziej w życiu dzieci – nawet tych najmłodszych, więc nic dziwnego, że i dzieci w wieku komunijnym będą mieć pewne oczekiwania względem niej. Owszem, można owe oczekiwania spełniać, jednak trzymając rękę na pulsie i panując nad sytuacją.

Telefony komórkowe - porównaj ceny
O autorze

Michał

Leave a Reply