Jaki telefon

Jaki telefon pod choinkę kupić?

  • 5 min
Jaki telefon pod choinkę kupić?

Boże Narodzenie to czas, kiedy nie tylko świętujemy wspólnie z najbliższymi, ale też wręczamy sobie rozmaite podarunki. Dzieci uwielbiają święta między innymi właśnie z tego powodu – wyciąganie spod choinki kolejnych paczek sprawia im mnóstwo radości. Rodzice nierzadko mają jednak spory problem z zakupem odpowiedniego prezentu. Interesującą propozycją może być telefon komórkowy – takie rozwiązanie ma sporo zalet, warto jednak dobrze przemyśleć ostateczną decyzję i wziąć pod uwagę pewne kwestie, które mogą budzić wątpliwości.

Smartfon pod choinke to dobry pomysł na prezent

Współcześnie najnowsze technologie towarzyszą nam na każdym kroku. Nic zatem dziwnego, że dzieci już od najmłodszych lat otoczone są elektroniką i dużo szybciej uczą się obsługi telefonu czy konsoli do gier. Co więcej, uczęszczając do szkoły i spędzając czas z rówieśnikami, mogą na bieżąco wymieniać się technicznymi nowinkami i pokazywać sobie nowe gadżety. W efekcie młodzi ludzie często są bardziej zainteresowani smartfonami niż czymkolwiek innym i kiedy zbliża się czas wręczania świątecznych prezentów, proszą właśnie o nowy telefon. Przed zakupem takiego podarunku należy jednak dobrze przemyśleć sytuację i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tego rodzaju urządzenie rzeczywiście jest potrzebne dziecku. Jeśli uznamy, że przyda mu się narzędzie do komunikacji na przykład z rodzicami, Boże Narodzenie może stanowić doskonałą okazję do tego, aby sprawić mu taki upominek. Dzięki temu można znacznie ułatwić sobie życie – nie tylko kupimy młodemu człowiekowi coś, czego on potrzebuje, ale też nie będziemy mieć problemu z wyborem odpowiedniego prezentu.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo.pl

Jaki telefon pod choinkę wybrać?

Decydując się na zakup smartfona jako podarunku świątecznego, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w model z wytrzymałym ekranem i wzmocnienie go dodatkowo szkłem hartowanym – dzieci nierzadko nie obchodzą się zbyt ostrożnie ze sprzętem elektronicznym, warto więc odpowiednio zabezpieczyć go przed uszkodzeniem. Należy też zwrócić uwagę na dobry procesor, pamięć RAM oraz pojemny akumulator. Najmłodsi często traktują telefony jako małe centra rozrywki i używają ich do grania w wymagające gry czy oglądania filmów w Internecie, trzeba więc zadbać o to, aby urządzenie nie zawiodło i wytrzymało tak duże obciążenie. Najważniejsza jest możliwość kontaktu dziecka z rodzicami, sprzęt musi więc być wydajny i wyposażony w dobrą baterię. Interesująca jest także funkcja lokalizatora GPS, dzięki której można zawsze czuwać nad bezpieczeństwem młodego człowieka i wiedzieć, w jakich miejscach przebywa. Dobrze jest jednak nie inwestować w zbyt drogi telefon, który oferuje użytkownikowi mnóstwo zaawansowanych opcji – dzieci i tak nie wykorzystają w pełni jego potencjału, nie warto zatem przepłacać.

  1. Samsung Galaxy Z Flip 4sprawdź naniższa cenę!
  2. Apple iPhone 13 – sprawdź naniższa cenę!
  3. Morotrola Edge 30sprawdź naniższa cenę!
  4. Samsung Galaxy A52ssprawdź naniższa cenę!
  5. Redmi Note 10 Prosprawdź naniższa cenę!
  6. Samsung Galaxy S22sprawdź naniższa cenę!

Na co należy uważać?

Posiadanie smartfona przez dziecko wiąże się również niestety z pewnymi zagrożeniami, o których należy pamiętać, aby mieć możliwość ich uniknięcia. Przede wszystkim, kupując taki prezent, trzeba ustalić konkretne zasady korzystania z niego. Młody człowiek musi pamiętać, że urządzenie to ma służyć przede wszystkim do kontaktu z rodzicami, a wszelkie gry czy Internet to jedynie dodatek. Dlatego też powinno się wyznaczyć pewne granice – na przykład pozwalać dziecku korzystać ze smartfona w celach rozrywkowych tylko przez godzinę dziennie. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko uzależnienia od telefonu. Warto też kontrolować poczynania najmłodszych w Internecie, aby chronić ich przed różnego rodzaju zagrożeniami. Można na przykład skorzystać z oprogramowania służącego kontroli rodzicielskiej i z jego pomocą ograniczyć dzieciom dostęp do stron, na których pojawiają się nieodpowiednie lub potencjalnie niebezpiecznie treści. Należy też porozmawiać z młodym człowiekiem, wytłumaczyć mu kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i przestrzec go przed nawiązywaniem kontaktów z obcymi ludźmi w Internecie. Zagrożenia sieciowe często są powodem niepokoju rodziców, przy odpowiednim podejściu do sprawy można jednak zminimalizować ryzyko.

Smartfon może być fantastycznym prezentem pod choinkę dla dzieci. Podejmując decyzję o jego zakupie, należy jednak wybrać odpowiedni sprzęt i zachować niezbędne środki bezpieczeństwa. Dzięki temu można sprawić młodemu człowiekowi praktyczny podarunek, który sprawi mu wiele radości.

O autorze

Michał