1

Lakiery hybrydowe można w wielkim skrócie opisać jako mieszankę żelu i lakieru do paznokci, utwardzaną światłem UV. Umożliwiają one uzyskanie naturalnego i długotrwałego efektu. Malowanie paznokci lakierem hybrydowym pomaga również w zabezpieczeniu płytki paznokcia przed uszkodzeniem oraz uzyskaniu estetycznego i wyjątkowego manicure szybko i znacznie efektywniej, aniżeli tradycyjny lakier do paznokci. Stanowią świetną alternatywę dla akrylowego, czy żelowego przedłużania i utwardzania płytki paznokcia.

Zniszczona skóra dłoni jest wszechobecnym problemem nawarstwiającym się w zimie, jednak istniejącym także poza tą porą roku. Dotyczy on zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Jest to kłopot na tyle uciążliwy, że społeczeństwo ciągle poszukuje prostego i taniego rozwiązania. Jednym z nich jest dobry krem do rąk, którego zadaniem jest wyeliminowanie problemów skórnych.

Skórki na paznokciach powinny być usuwane, ponieważ znacznie poprawia to późniejszy wygląd gotowego manicure. Istnieje kilka sposobów na usunięcie skórek, jednak nie każdy z nich jest bezpieczny. Najbardziej popularne było wycinanie zbędnej skóry przy pomocy specjalnych cążek, jednak obecnie nie zaleca się tej metody ze względu na możliwe zakażenie oraz odrastanie grubszych skórek. Jakie sposoby są obecnie najbardziej polecane, i które z nich są najbezpieczniejsze?